Dobré dopoledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 bohdalkaVšichni ji známe z nespočtu filmů, či z řady televizních estrád. Jen málokdo však měl šanci vidět ji přímo na divadelních prknech. A přesně taková neobyčejná chvíle nastala v úterý 23. října pro ty šťastné, kteří vyprodali sál Městského divadla v Prostějově. První dáma českého herectví Jiřína Bohdalová se totiž právě zde předvedla v komedii Paní Plukovníková. Byl to především její výkon, co na závěr představení publikum ocenilo dlouhotrvajícím potleskem vestoje...

 „Uvolněte se,“ vyzval atraktivní psychiatr Paní Plukovníkovou. „Nebojte se, já už jsem volná,” reagovala čerstvá vdova. Jednaosmdesátiletá Jiřina Bohdalová v úterý na prknech prostějovského divadla dala vyniknout nejen svému jedinečnému komediálnímu talentu, ale navíc, na svůj věk, předvedla obdivuhodný fyzický výkon. Jakoby byla živoucím ztělesněním motta „veselá mysl, půl zdraví”.

Samotná hra z pera skandinávského dramatika Bengta Ahlforse nikoho z přítomných určitě neurazila, na druhou stranu většinou ani nenadchla. Pojednávala o boji o dědictví, který propukl mezi příbuznými po smrti plukovníka Bergera. „Proti všem“ pak stála svérázná vdova plná života a optimismu, kterou jakoby Ahlforse napsal Jiřině Bohdalové přímo na tělo. V laskavém příběhu prošpikovaném černým humorem nechyběl ani hold promlčeným láskám, k nimž je dobré vrátit se raději „pozdě, než-li později“...

„Byl to určitě zážitek, samotná hra mi však přišla trošku povrchní. Ze začátku jsem se moc nebavil, nebýt Jiřiny Bohdalové, tak bych v první polovině snad usnul. Po přestávce se to rozjelo ve stylu prvorepublikových komedií plných záměn a nedorozumění, jak je známe z filmů pro pamětníky. Myslím, že na děj hry brzy zapomenu, v paměti mi uvízne právě akorát výkon Jiřiny Bohdalové. Ta byla vynikající,” shrnul své pocity třicetiletý divák Martin.

Paní Plukovníková byla posledním z trojice představení, které se v Městském divadle Prostějov konalo v rámci divadelního festivalu APLAUS 2012, za nímž stojí marketingová společnost TK PLUS.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...