Dobrý večer, dnes je pondělí 26.2.2024
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 braunerHravost a vtip. Zajímavé situace a postřehy reportérského oka, jež zaznamená to, kolem čeho chodíme, ale málokdy si toho všimneme. To vše charakterizuje snímky Milana Braunera, které jsou od pátku 26. října k vidění v Galerii U Hanáka.

Na páteční vernisáži výstavy Milana Braunera (Vy)lomeniny bylo pořádně živo, ve výstavní místnosti Galerie U Hanáka se tísnily desítky lidí.   Název expozice odkazuje na jednotící motiv snímků zachycujících realitu zdvojeně v odrazech výloh, kaluží či zrcadel. Na snímcích jsou zachycena místa v Prostějově, Olomouci, Praze, ale i na dně plumlovské přehrady.  Celá výstava je rozdělena do dvou částí. Jedna z nich se více věnuje lidem v nejrůznějších situacích, ta druhá je tvořena abstraktnějšími motivy.  „Žádná z fotografií není aranžovaná, situací jsem si obvykle všiml třeba cestou z práce. Fotil jsem to na malý foťáček, který nosím u sebe v kapse. Jsou to takové srandičky, nemám ambice tvořit nějaké velké umění,“ prozradil na vernisáži Milan Brauner. Díky humoru a originálnímu i pohotovému vnímání každodenních životních situací však snímky všechny přítomné zaujaly. „Milana Braunera znám už dlouho, ale musím říct, že mě dokázal příjemně překvapit i pobavit. Z jeho fotek je patrné, že se kolem sebe umí pozorně dívat,“ prohlásila jedna z návštěvnic vernisáže snímků amatérského fotografa, který je lidem z Prostějova známý jako dlouholetý redaktor Prostějovského Týdne. V současnosti pracuje v olomoucké regionální televizi a zároveň připravuje jednotlivé díly do seriálu České televize Toulavá kamera.  Jeho výstava bude v Galerii U Hanáka k vidění až do 22. listopadu vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 17 hodin.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...