Dobré dopoledne, dnes je pátek 23.2.2024
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

aplausVe středu se Městské divadlo v Prostějově zaplnilo do posledního místečka. Do Prostějova se totiž díky divadelnímu festivalu Aplaus po roce vrátil oblíbený herec Jiří Langmajer. Zatímco loni exceloval v hlavní roli dramatu Mefisto, ve středu diváky bavil coby zamilovaný lékař Bob v komedii Pohleď a budeš udiven. S tou do Prostějova dorazilo pražské Divadlo Palace.

Divadelní přehlídka Aplaus, pořádaná agenturou TK Plus, po Malých manželských zločinech ve středu nabídla  komedii o starém spisovateli, který se mylně domníval, že alespoň po smrti bude mít klid. Po náhlém úmrtí však musel svůj vlastní dům sdílet společně s pestrou společností, v níž nechyběl hudební skladatel, atraktivní blondýna či řízná indiánka. Všichni společně pak pozorovali a glosovali komplikovaně se rozvíjející milostný vztah mezi služebnou a lékařem starého pána. „Byla to taková oddechovka. Nijak zvlášť mě neuchvátila, na druhou stranu jsem se téměř celé představení příjemně bavila a několikrát se i hodně nahlas zasmála. Představení bylo hvězdně obsazené, Jiří Langmajer určitě patří mezí mé největší oblíbence. Přesto si myslím, že mu víc sedí jiné než  komediální role typu nesmělého lékaře. Jednoznačně nejvtipnější mi v této hře připadala ztřeštěná indiánka v podání Martiny Hudečkové,” vyjádřila se po představení divačka Pavla. Ani po tomto představení Aplaus pro letošek neutichl! Přehlídku v úterý 23. října zakončí Divadlo Na Jezerce, které do Prostějova dorazí s „komedií, která vám dá chuť do života”. V hlavní roli inscenace Paní plukovníková se představí jedinečná Jiřina Bohdalová.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...