Dobré poledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 zs_majakovskehoUž tradiční celoškolní výtvarné soutěže pro žáky ZŠ Majakovského se jako každoročně setkaly s velkým ohlasem u studentů všech věkových kategorií. Patronát nad touto akcí tradičně drží Alois Mačák. A náměstek hejtmana Olmouckého kraje nechyběl ani u pondělního slavnostního vyhlášeni, kde rozdával nejen úsměvy, ale i hodnotné ceny.

Děti mohly tentokrát kreslit a malovat na téma „Zážitky z prázdnin“ v průběhu celého roku, a to v rámci hodin výtvarné výchovy i doma. Následně pak porota složená z učitelů výtvarné výchovy vyhodnotila ty nejlepší výtvory. A nutno podotknout, že vybrat deset nejpovedenějších výtvorů, které budou odměněny hodnotnými cenami, nebyl jednoduchý úkol. O ty se postaral náměstek hejtmana Olomouckého kraje a zároveň člen školské rady - pan Alois Mačák.

Při slavnostním předaní cen mladí výtvarníci představili svá díla a získali slib náměstka hejtmana, že vybrané kresby opatří vlastními verši a vydá knižně. „Naše škola si zájmu pana Mačáka velmi cení. Těmto projektům každoročně nezištně věnuje svůj čas i nemalou finanční částku a pro děti je navíc jeho srdečný a přátelský přístup další motivací k účasti v soutěži,“ uvedla pro Večerník ředitelka Základní školy Majakovského Mgr. Vlasta Ambrožová.

„Chtěl bych touto cestou ještě jednou velmi poděkovat všem dětem, které se této výtvarné soutěže zúčastnily. Ze všech výkresů mám moc velkou radost, je to pro mě inspirací, jak podle těchto obrázků napsat další říkadla pro děti,“ uvedl patron soutěže Alois Mačák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Autoři vítězných prací:

1. T. Hasníková (8. třída), 2. M. Dopitová (6. třída.), 3. N. Prachařová (9. třída), 4. K. Sedlářová (1. třída), 5. M. Pořízková (3. třída), 6. M. Kamenová (6. třída), 7. T. Zábojová (4. třída), 8. B. Koukalová (5. třída), 9. T. Přikrylová (5. třída), 10. P. Daška (2. třída).

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...