Dobrý večer, dnes je pondělí 26.2.2024
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 sladekNesporná originalita a zároveň precizní technické zpracování spojují tvorbu prostějovských fotografů Petra Sládka a Heleny Kadlčíkové. Přestože se oba vzájemně osobně neznají, společně vystaví svá díla v Galerii umění Prostějov. Ta se nachází v prostorách prostějovské bašty.

 

Petr Sládek v Galerii umění Prostějov vystaví desítku nejlepších fotografií z cyklu zimních krajinek, které vytvořil na nahém ženském těle. Tento výběr bude obsahovat i nové snímky. Jim dominuje jedna z nejlepších fotografie celé série „Čerstvé mléko z hor”. „Nafotil jsem napřed jednu verzi, se kterou jsem nebyl zcela spokojený. Věřil jsem, že se z toho nápadu dá vytěžit víc. Tak vznikla „noční” varianta tohoto snímku, kdy jsem do Avie rozvážející mléko zabudoval i svítící diody. Nakonec se to povedlo, ale kvůli svícení to byla skutečně jedna z nejnáročnějších fotek, co jsem zatím dělal,” prozradil nám Petr Sládek.

Větší část expozice pak bude představovat tvorba Heleny Kadlčíková, která veřejnosti představí přibližně patnáct fotografií z cyklu „Člověk mnoha tváří”. „Velice mě baví přidávat ke klasickému portrétu ještě příběh. Proto na jednom snímku zachycuji téhož člověka v několika variantách. Tyto znásobené ateliérové portréty pak doplňuji pozadím vytvořeným v počítači. Tento princip mi lépe pomáhá charakterizovat portrétovaného a objevit různé odstíny jeho osobnosti,” představila svůj cyklus Helena Kadlčíková.  Vernisáž výstavy se bude konat  v úterý 2. října od 18.00 hodin, snímky obou autorů zde budou umístěny až do 2. listopadu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...