Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
bratri ebenoveVe čtvrtek uplynulého týdne vystoupili v prostějovském městském divadle bratři Ebenové. Jde o patrně nejzvláštnější seskupení v českém šoubyznysu. Již koncem sedmdesátých let, když Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku nebo jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. Synové skladatele Petra Ebena, vlastně ani pořádně do žádného hudebního proudu nepatří.

Spojení kytary, klavíru či flétny, klarinetu a soprán saxofonu vytváří ojedinělý a všem dobře známý „ebenovský sound“, obohacený dalšími nástroji. Frontmanem skupiny je známý herec, moderátor a samozřejmě taky hudebník Marek Eben.

Ten se také na koncertě ujal hlavního slova. „ Vítám vás na našem prostějovském koncertu, máte krásné divadlo, dokonce je i hezčí než Prior... Ten jsem dnes taky viděl a nedá se to srovnat, opravdu,“ vtipkoval hned na začátku. Během večera mohli návštěvníci slyšet průřez jejich tvorbou, hlavně však zněly písničky z  posledního alba bratrů s názvem „Chlebíčky“. To pojednává o věcech všedních i zcela absurdních, vždy však všem důvěrně známých. Ebenové zahráli také písničky, které na minulém prostějovském koncertu (v roce 2008 - pozn.red.) nezazněly.

Zkrátka celý večer probíhal v příjemném a komorním duchu. Sálem se v průběhu večera nesla originalita snoubící se s kultivovaným projevem. Typický „ebenovský humor“, který když už si z něčeho utahuje, tak pouze vkusně a s noblesou. Domácká atmosféra a pozorné publikum vyburcovalo v průběhu večera Marka Ebena dokonce i k tanci. Při známé písni Folkloreček se vrtěl do rytmu tak profesionálně, že by mu mohla závidět leckterá břišní tanečnice.

Po představení si mohli návštěvníci na památku zakoupit cédéčka, která hudebníci na přání podepsali. V prodeji byl dokonce i flash disk ve tvaru chlebíčku, který obsahuje jejich poslední album. „ Má to jednu nespornou výhodu oproti CD, kdykoli Vás naše písničky znechutí, můžete je smazat…“ vtipně prohodil Marek Eben.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...