Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 hajenkaPerníková replika hájenky v Malenách vévodí letošní vánoční výstavě, která je od pondělí 26. listopadu k vidění v budově místního obecního úřadu. Své výtvory na ní vystavuje celkem čtrnáct majitelů páru šikovných rukou.

Roztomilí pejsci ze včelího vosku s knoty svíček trčími z hlav, krásně propracovaní slámoví andělé či zajímavý betlém z místního kostela, o němž nikdo neví, jak by mohl být starý. Tak to jsou jen některé z mnoha zajímavostí letošní vánoční výstavy na Stražisku, která určitě stojí za shlédnutí. Pokud děláte rádi svým blízkým radost nějakou originální maličkostí, pak si jich ze Stražiska možná odvezete víc, než byste sami čekali.

Celé výstavě však hned na první pohled vévodí věrná kopie hájenky v Malenách, kterou z perníku vytvořila paní Eliška Čížková. „Ona ji na výstavu dát vůbec nechtěla, ale my jsme ji ukecali. Je to opravdu do detailu propracované včetně dřeva nařezaného na zimu, lavice přede dveřmi či poznávací značky auta,” vysvětlila nám jedna z organizátorek expozice.

Pokud chcete výstavu na Stražisku navštívit, musíte si pospíšit. V budově místního obecního úřadu bude k vidění už pouze do středy 5. prosince a to každý den od 8.00 do 15.00 hod. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...