Dobré poledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 plumlov1Takové Nadšence s velkým N by mohli Plumlovu závidět v každém městě. Hravost a vtip skupiny „dospěláků“ dokáže ozvláštnit každou akci, z nichž mají často největší potěšení děti. To byl také případ pátečního uspávání broučků, které se konalo u místního kostela. Nadšenci si pro všechny broučky, kterým se už klížila víčka, připravili tak krásné ukolébavky, že se vší boží havěti ze širokého okolí bude jistě krásně spát až do jara...

„Svítil brouček malý, svítil do noci! My jsme se ho ptali: Můžeme ti pomoci?“ S takovou příhodnou písničkou vyrazil v pátek dlouhý lampionový průvod od kostela v Plumlově. Ještě předtím se ale místní děti mohly pobavit při sledování ukolábavek, které si pro všechny broučky ze širokého okolí připravil Spolek plumlovských nadšenců.

Děti se díky nim mimo jiné dozvěděly, jak to dopadlo, když stonožka začala konkurovat Baťovi a dala se do prodeje obuvi. Nemohl chybět ani příběh o Pučmeloudovi, který včelím medvídkům potajmu lízal med z hrnečků a strašidlově u toho bručel. Dělal však hmyzu ostudu a tak zavřeli ho do sudu. „Do sudu, do sudu? Tam si asi nějaký čas pobudu!“ konstatoval Pučmeloud v rytmu známé písničky Petra Skoumala a Zdeňka Svěráka.

Oba tito pánové by z hravého pátečního podání pohádky o včelích medvídcích odehrávájící se po setmění před plumlovským kostelem měli určitě stejnou radost jako přítomné děti, které se mačkaly kolem osvícené scény. Na ni svítila režisérka Gábina Jančíková, která i tentokrát byla hlavním motorem akce a zároveň chodící ilustrací hesla, že kdo chce zapalovat, musí hořet. Sama se pak se dvěma kytaristy po boku, skupinkou těch nejmenších a písní na rtech vydala v čele dlouhatánského průvodu, v němž mohlo broučkům na cestě do Hajan pomáhat svítit kolem tří stovek lampionů.

46 plumlov2 46 plumlov3 46 plumlov4
46 plumlov5 46 plumlov6 46 plumlov7

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...