Dobrý večer, dnes je pondělí 26.2.2024
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedinečné spojení afrických bubnů, indických tanců a japonského bojového umění nabídlo páteční odpoledne v sokolovně v Němčicích nad Hanou. V modrých batikovaných tričkách sem dorazili bubeníci orchestru „Boris” z Opavy. Mnohohlavý soubor doprovodil vystoupení místních tanečnic i bojovníků.

Se zajímavým projektem v Němčicích nad Hanou přišel místní Dům dětí a mládeže Orion. Finančně jej podpořila i nadace Think big, která dává mladým lidem motivaci a podporu, aby mohli měnit život kolem sebe k lepšímu. „Tato nadace vyznává motto, že kdo má nápad, má moc. Takových skvělých nápadů má šéfka němčického Domů dětí a mládeže Eva Bašková plno. A nebojí se je zrealizovat,” vyjádřil se Michal Mucha, který show v Němčicích uváděl.  Za doprovodu opavského orchestru Boris se tak představily břišní tanečnice z DDM Němčice, které diváky zavedly až do exotického orientu s vystoupením Hedvábná stezka. Následovali vůbec nejmladší tanečníci z Němčic a okolí, kteří si speciálně pro tuto příležitost připravili vystoupení na skladbu bubenického orchestru Boris „Poplach”. „Byla to naprostá premiéra, naši skladbu znali, ale jinak jsme se poprvé setkali až tady,” potvrdil vedoucí bubenického souboru Ivo Samiec. Jedním z vrcholů příjemného odpoledne bylo také vystoupení malých bojovníků z klanu Budžikan. Ti za doprovodu afrických bubnů divákům předvedli ukázky z tradičního japonského bojového umění Ninjutsu, které kdysi na dálném východě ovládali jedinci speciálně vycvičení pro špionáž, politické vraždění a guerrilový boj.

44 bojovnici_nemcice 44 hedvabna_stezka 44 poplach 44 zaplnena_sokolovna

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...