Dobré dopoledne, dnes je pátek 23.2.2024
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Také se těšíte na společný koncert Jiřího Pavlici s kapelou Hradišťan společně s Hanou a Petrem Ulrychovými a jejich skupinou Javory Beat? Pokud ano, nemusíte se bát, že o tento výjimečný zážitek přijdete. Koncert spřízněných muzikantů, kteří nám desítky let odhalují krásu moravských písní, se bude konat v úterý 22. září ve Společenském domě v Prostějově.


Původně se akce měla konat začátkem dubna, kvůli opatřením proti koronaviru byla přesunuta na září. Zájem o ni byl tak velký, že se pořadatelé rozhodli místo jednoho uspořádat hned koncerty dva. Ten odpolední bude zahájen v úterý 22. září od 17:00 hodin, večerní pak ve stejný den od 20:00 hodin. „Návštěvníky prosíme, aby si s sebou vzali roušky,“ upozornil za organizátory Martin Tichopádek z agentury Music Medea.
Spojení Hradišťanu se sourozenci Ulrychovými rozhodně není náhodné. Ostatně Jiří Pavlica, který stojí v čele Hradišťanu, byl dokonce po nějakou dobu členem skupiny Javory. Spojuje je také charakter a obsah písní, jejich melodika a inspirační zdroje, v neposlední řadě také vlídný a upřímný přístup k posluchačům. „Možná právě proto se obě kapely rozhodly zrealizovat několik společných koncertů se speciálním programem, ve kterém se představí nejen samostatně, ale také ve společné části, kde zazní nové písně i nová hudební aranžmá,“ naznačil Tichopádek s tím, že většina těchto koncertů byla vyprodána.
Cena vstupenek v případě obou prostějovských koncertů se pohybuje od 370 do 720 Kč a zbývá jich už opravdu jen velice málo.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...