Dobré poledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Závěr léta, jak má být! To nabídne koncert kapely Olympic, který se se odehraje již tuto sobotu 19. září. A dlouho přitom nebylo jasné, kde přesně proběhne. Ve hře byl Společenský dům pro případ chladného a deštivého počasí. Nyní už je definitivně rozhodnuto. „Koncert se uskuteční na pláži U Vrbiček u plumlovské přehrady,“ potvrdil na konci uplynulého týdne Petr Zlámal z pořádající Agentury HIT TRADE. Jako předkapela vystoupí Penzistor, a pak už to rozjede legendární česká skupina. Chybět určitě nebudou hity znějící českými hitparádami už desítky let.


Důvod, proč se bude akce pořádat pod širým nebem, je jasný – aktuální situace kolem šíření koronaviru a následná opatření vlády. „Koncert se U Vrbiček bude konat za každého počasí. Předpověď je pro nás ovšem zatím velice příznivá, podle ní má být v sobotu slunečno a teplo. Nicméně i tentokrát samozřejmě budou připraveny velkokapacitní stany, kam se lidé budou moci skrýt, pokud by přece jen padal déšť,“ prozradil Petr Zlámal.
Zajímavostí je i výše vstupného, která je vůbec nejnižší na koncert kapely Olympic během jejich letošního turné po ČR. „Obvyklá cena ve všech ostatních případech začínala na šesti stovkách, zatímco u nás je to o třetinu méně,“ upozornil Zlámal.
Kapela Olympic na Prostějovsku naposledy vystoupila před dvěma roky na zámku v Čechách pod Kosířem, na pláži U Vrbiček naposledy hrála v roce 2015. Koncert na přehradě tak bude opětovnou příležitostí slyšet na živo písně, které se natrvalo vepsaly do historie české hudby, jako jsou například Jasná zpráva, Slzy tvý mámy, Nějak se vytrácíš, má lásko, Otázky, Dávno, Okno mé lásky, Želva, Dynamit, Jako za mlada, Kanagom a celá řada dalších. Zajímavostí je, že se představí nový hostující člen Pavel Březina, který s kapelou vystupuje od června letošního roku.
Ještě před „Olympiky“ se na pódiu od 18:00 hodin představí výborní muzikanti z kapely Penzistor hrající špičkový bigbít s vtipnými a sebeironickými texty, které zaručeně rozesmějí. Pro lidi z Prostějova a okolí budou připraveny autobusové svozy. „Věřím, že se bude jednat o důstojné zakončení letošního léta,“ láká návštěvníky Petr Zlámal.
Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji za 390 Kč, lze je zakoupit v prodejně Tabáku na náměstí T. G. Masaryka nebo v síti Ticketportal. Na místě pak bude jejich cena 450 Kč.

 

 

KDY: SOBOTA 19. ZÁŘÍ, 19:00 HODIN
KDE: PLÁŽ U VRBIČEK, PLUMLOVSKÁ PŘEHRADA

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...