Dobré poledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Magistrát zakoupí dva defibrilátory. Jeden bude mít k dispozici kino Metro 70, druhý pak městské divadlo. Rozhodla o tom rada města na svém jednání.


„Jsem ráda, že jsme se s kolegy shodli na pořízení defibrilátorů, i když bych si zároveň přála, aby nebyly vlastně nikdy potřeba. Na druhou stranu, třeba do divadla na představení může přijít více než pět set diváků a v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu někoho z návštěvníků může defibrilátor zachránit život,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že konkrétně pracovníci městského divadla prošli v loňském roce školením, jehož součástí bylo i předvedení defibrilátoru.
„Obsluha je velmi jednoduchá, defibrilátor vydává jasné pokyny, opravdu to může použít i neškolený člověk. V divadle bude defibrilátor umístěn buď v diváckých šatnách, nebo hned za dveřmi do zákulisí. Při představení by ho mohl použít kterýkoliv z pracovníků divadla – jevištní technici, hasiči, přítomná dramaturgyně či ředitelka, pokladní a především uvaděči,“ říká ředitelka divadla Jana Maršálková. Součástí instalace defibrilátoru bude opětovné proškolení všech obsluhujících.
I v kině Metro 70 defibrilátor uvítají. „Doufáme, že defibrilátory nebudou potřeba. Za posledních několik let jsme incident, během kterého by byl nutný zásah zdravotníků, neměli. Sama jsem však v jiném kině zažila situaci, kde se během jednoho filmu udělalo nevolno hned třem divákům, kteří v průběhu představení omdleli. Holt, syrová maďarská kinematografie zkrátka není pro každého. Každopádně u nás v kině může nastat situace, kdy se v budově nachází souběžně několik stovek diváků, a to především při konci jednoho a začátku druhého představení, a jsme tedy rádi, že na případnou krizovou situaci budeme připraveni,“ dodává ředitelka prostějovského kina METRO 70 Barbora Kucsa Prágerová. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...