Dobré dopoledne, dnes je pátek 29.9.2023
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak přece jen bude! Nad osudem letošního 63. ročníku Wolkerova Prostějova se vznášelo více otazníků než havranů nad obilným polem ze slavného obrazu Vincenta van Gogha. Nicméně všechny chmury nakonec byly zaplašeny a už nyní je jasné, že Wolkerův Prostějov proběhne i letos. Festival poezie se bude konat od úterý 1. do soboty 5. září.


Wolkrův Prostějov už mnoho let rozhodně není akcí pouze pro ortodoxní milovníky recitované poezie. Nejenže do města díky němu dorazí řada svébytně přemýšlejících mladých lidí, celá akce svojí energií a poetikou může oslovit každého, kdo se nebojí chodit po méně vyšlapaných cestách. To nepochybně bude patrné již při slavnostním zahájení, které je naplánováno na úterý 1. září od 20:30 hodin na nádvoří prostějovského zámku.
Akci letos pořádá Kulturní klub Duha ve spolupráci s NIPOS Praha, Městskou knihovnou a Městským divadlem v Prostějově. A to se projeví i v programu, který tentokrát nabídne skutečnou divadelní lahůdku. Tou bude ve středu 2. září od 19:30 hodin představení Malý princ. V hlavní roli oceňované inscenace se představí mladý, talentovaný, ale již také velmi uznávaný herec Jan Cina. „V tomto případě se podařilo opravdu nádherně zachovat a přenést atmosféru a ducha knihy na divadelní prkna. Výborné zpracování včetně skvěle postavené scény, nápadité a efektní využití projekcí, her se světly a stíny. A k tomu naprosto podmanivá hudba s krásnými písněmi. Jan Cina potom předvádí famózní výkon a Malý princ díky němu ožívá před vašima očima. Jste jednoduše pohlceni a naplno vtaženi do tohoto magického příběhu,“ charakterizoval inscenaci milovník divadla Jan Pařízek.
Vyvrcholením přehlídky recitátorů a divadel poezie pak stejně jako každý rok bude závěrečný večer laureátů, který proběhne v sobotu 5. září v sále Kulturního klubu Duha od 19:00 hodin. Celý program najdete v letáku na straně 13 této speciální přílohy ŽIVOT VE MĚSTĚ.
Wolkrův Prostějov 2020 se bude konat pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátora Statutárního města Prostějova Františka Jury.

 

 

Speciální příloha ŽIVOT VE MĚSTĚ vychází jako součást tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v pondělí 10. srpna

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...