Dobré odpoledne, dnes je pátek 3.12.2021
svátek slaví Svatoslav,
zítra Barbora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pohádkový les Plumlovských nadšenců
Nadcházející sobotu 22. srpna se bude v kempu Žralok konat Pohádkový les v režii Spolu Plumlovských nadšenců. Zahájení akce je plánováno na 13:30 hodin, kdy bude zároveň otevřen vstup do pohádkového lesa. Ve 14:15 a 16:15 hodin bude připravená hasičská pěna pro děti. K uzavření vstupu do pohádkového lesa dojde v 17:00 hodin. O půl hodiny později se představí skřítek Lumpína s kamarádem dráčkem, od 18:30 hodin předvedou zásah hasiči. V rámci bohatého doprovodného programu budou připraveny projížďky na koních, výstava hasičské techniky, kreslení křídami, malování na obličej, nafukovací a skákací atrakce, lesní bar a mnoho dalšího. Akce by měla skončit ve 20:00 hodin.

Z pohádky do pohádky v Náměšti
Městys Náměšť na Hané zve v sobotu 22. srpna od 14:00 hodin na zámek na akci Z pohádky do pohádky. Uvidíte divadelní ukázky z pohádek Sněhurka a sedm trpaslíků, Jezerní královna, Šíleně smutná princezna a další. Nutná rezervace na telefonu 585 952 184.

Dračí lodě na přehradě
V sobotu 22. srpna od 9:00 hodin se bude u plumlovské přehrady na pláži U Vrbiček konat závod dračích lodí O pohár primátora Františka Jury. Velké dračí lodě se utkají v závodě na 200 metrů a 1 kilometr. Připraveny budou i nafukovací atrakce a další aktivity.

Železný hasič v Určicích
SDH Určice pořádá tuto sobotu 22. srpna od 9:00 hodin na místním hasičském hřišti 1. ročník TFA Železného hasiče. Muži i ženy se utkají v několika věkových kategoriích. Připraveno bude bohaté občerstvení a večerní afterparty.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...