Příjemnou noc, dnes je úterý 4.10.2022
svátek slaví František,
zítra Eliška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pátek 21. srpna od 19:30 hodin se bude konat v oranžerii zámku v Čechách pod Kosířem španělský večer. Známý herec a moderátor Tomáš Hanák bude číst texty F. G. Lorky ze sbírky Vracím se pro svá křídla. Vše bude doplněno ukázkou flamencového tance v podání Virginie Delgado, kterou doprovodí Petr Vít na kytaru a Azar Abou na perkuse.


Festival iberoamerických kultur Ibérica se obvykle koná v Brně a v Praze na přelomu června a července. Vládní nařízení související s pandemií koronaviru zapříčinily, že se letošní 17. ročník festivalu v tradičním termínu neuskutečnil. Pořadatelé však nezaháleli, přesunuli slavnosti na konec prázdnin a rozšířili působnost o dvě nová místa. Jedním z nich je oranžerie v Čechách pod Kosířem. Můžete tak využít jedinečné příležitosti a navštívit tuto hudebně-taneční akci.
Ibérica přinese na Hanou zážitky v podobě hudebně-tanečních vystoupení s účastí španělských hvězd – tanečnice Móniky Iglesias, kytaristy Luise Mariana a houslisty Yorricka Tromana. Festivalovému publiku se představí i světově uznávaný klasický kytarista Pavel Steidl, rodák z Rakovníka, který prorazil na světovou scénu začátkem 80. let minulého století.
Známý český herec Tomáš Hanák pak bude číst texty granadského básníka Federika Garcíi Lorky. Spojujícím prvkem každého představení Vracím se pro svá křídla je hudebně-taneční koláž flamencové tanečnice Virginie Delgado a kytaristy Petra Víta, jenž dodává Lorkově poezii nový rozměr a barvu. Hostem večera v Čechách pod Kosířem bude izraelský perkusista Azar Abou, který je všestranný umělec, jenž studoval na konzervatoři v Tel Avivu.
Před představením navíc proběhne ochutnávka španělských a jihoamerických vín. Celý program naleznete na webových stránkách www.iberica.cz. Vstupenky stojí v rozmezí od 200 do 250 korun a je možno zakoupit je na pokladně zámku Čechy pod Kosířem nebo na oficiálním webu festivalu. Španělská vášeň může začít!

 

 

 

KDY: PÁTEK 21. SRPNA, 19:30 HODIN
KDE: ORANŽERIE ZÁMKU ČECHY POD KOSÍŘEM

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...