Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle tady ještě nebylo! Vůbec poprvé vzlétne devatero horkovzdušných balónů nad hladinu Podhradského rybníka a plumlovské přehrady. Chystá se tak mimořádná podívaná, u které byste rozhodně neměli chybět.


Tímto dochází k přesunu festivalového setkání Balóny nad Bouzovem. Tradiční akce, na niž každoročně míří až 10 tisíc diváků, musela být pro letošek v souvislosti s opatřeními proti koronaviru zrušena. „Chceme to tentokrát udělat v komornějším duchu. Zatímco nad Bouzovem se sešly až tři desítky balónů, nyní jich bude o poznání méně. I tak se jistě bude jednat o atraktivní podívanou,“ vysvětlil za organizátory Svatopluk Kuča.
Balóny vzlétnou z prostoru autokempu Žralok. „Kontaktoval nás jeho správce Petr Piňos a my jsme na jeho nabídku kývli. Původně jsme počítali už se čtvrtečním termínem, ale ten je kvůli počasí v ohrožení. První start tedy nyní plánujeme až na páteční ráno, v sobotu poletíme ráno i večer a poslední start proběhne v neděli ráno,“ nastínil Kuča s tím, že definitivní harmonogram se ještě může změnit. Znám by měl být teprve na začátku tohoto týdne. „Jisté je, že budeme startovat postupně po třech balónech. První trojice by měla vzlétnout asi v 6:30 hodin ráno a poslední v 18:30 hodin večer. Všechny balóny chceme dostat do vzduchu zhruba do hodiny od startu prvního z nich,“ popsal Svatopluk Kuča s tím, že koše s hořáky budou k vidění i během krátké ohňové show, jež se stane součástí pátečního koncertu Karla Kahovce a Viktora Sodomy v autokempu Žralok. Akce se koná za podpory Olomouckého kraje.

 

 

KDY: PÁTEK 7. AŽ NEDĚLE 9. SRPNA, 6:30-18:30 HODIN
KDE: AUTOKEMP ŽRALOK, PLUMLOV

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...