Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stavební investice se kvůli nedostatku peněz odkládají, to však neznamená, že umění bude strádat. Natož městská galerie... Právě do ní zakoupili prostějovští radní další obrazy od různých malířů, které mají nějakou spojitost s naším regionem.

Radní se na nákupu nových uměleckých děl shodli při svém posledním jednání a schválili nákup obrazů. „Zaujala nás díla několika autorů, která stojí za to zachovat pro budoucí generace. Lidé je jistě uvidí v zámecké galerii, kde díla městských sbírek také vystavujeme,“ uvedl primátor František Jura.
Jeho slova pak doplnila náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová, která popsala konkrétní zakoupené obrazy. „Lidé se například mohou těšit na akvarel Aljo Berana – Kravařova ulice a další Beranův obraz Prostějov, což je olej na plátně. Dále se nám líbil olej na plátně Miroslava Šmída – Vánoce na Hané. Vystaven bude i pastel Františka Sysla – Autoportrét a Richarda Nováka – Národní dům v Prostějově,“ uvedla Sokolová.
Nákup radním doporučila Komise pro nákup uměleckých děl, konšelé ale ceny za nákupy nezveřejnili... 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...