Dobré dopoledne, dnes je středa 1.12.2021
svátek slaví Iva,
zítra Blanka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Super zážitky, spoustu smíchu a náhled do současných i starších her. To nabízí mnohé ochotnické spolky Prostějovska. Herci v nich jsou různí: studenti, maminky, zaměstnanci i podnikatelé. Všichni mají ale jedno společné, a sice nadšení. Členkou jednoho z divadelních spolků je také Pavla Bukvová, která účinkuje hned v několika spolcích. „Působím krátce v Mém divadle v Prostějově. Vypadla jim jedna ochotnická herečka, tam jsem loni zaskočila. Teď od začátku zkouším další hru s názvem Sex na vlnách,“ uvedla s tím, že je pro ni čest, jak ji noví kolegové mezi sebe vzali. „Hrozně mě ta práce baví,“ vzkázala jim na dálku.

S hraním ale Pavla Bukvová začala už jako malá. „Vlastně už ve školce. Tam byl menší dramaťák, vedla ho Gabina Jančíková. Dramaťák zůstal při ZUŠce, tam jsem během základky chodila,“ zavzpomínala si.

Mladá herečka-amatérka pak také prozradila, co ji vedlo k tomu, že se rozhodla naplnit svůj volný čas hraním. „Bavilo mě mluvit před lidmi, učit se texty a hrát si na něco jiného,“ poznamenala. V současnosti tak působí nejen v Mém divadle, ale také ve spolku, který funguje při plumlovské základní umělecké škole. „Už se pět šest let scházíme. A jsem za to moc ráda. Vídáme se jednou týdně, před představením zkoušíme víc nebo si uděláme generálku. Když ale hrajeme v okolí, tak zkoušíme předtím skrze kostýmy a je to trochu složitější,“ uvedla.
Spolek totiž nehraje pouze v Plumlově, ale také v okolních vesnicích. O diváky podle ní není nouze. Důvod? Ne všude se co chvíli konají akce. Navíc herci spolu s Pavlou Bukvovou dokáží obecenstvo vtáhnout do hry a pobavit. „Lidi jsou rádi, hlavně na menších dědinkách nás vřele vítají, máme štěstí na super lidi, jsou většinou nadšení. To je, proč to děláme, je to úplně perfektní,“ zaklepala na stůl s tím, aby to tak v budoucnu také zůstalo. Dosud měla možnost si odehrát řadu rolí, naposledy třeba madame Carnot ve hře Uděláte mně to znova?. Zde dvacetiletá Pavla Bukvová hrála dvakrát tak starší ženu. Do role se ale skvěle vpravila. „Prostě nasadím paruku, zestárnu a moc se mi líbí, že je taková proříznutá, klepna, hlavně kam přijde, tam se lidi smějí. Navíc to není úplný svatoušek, to mě taky baví,“ směje se mladá herečka. Ta nyní studuje na zdravotní sestru. Jak totiž sama říká, hereckým „profíkem“ by být nechtěla. „Já bych to profesionálně dělat nemohla. Mám to ráda takto, že se divadlu věnuji, když chci, protože mě to baví. Kdybych to měla dělat proto, že to musím… To bych se do toho i musela nutit třeba. Je to dřina, je to náročné, obdivuji lidi, co se tomu věnují,“ smekla mladá žena před herci-profesionály.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...