Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Letos proběhne už třináctý ročník hudebního festivalu ROCK MEMORY OF. Na vystoupení legendárních skupin se můžete těšit nadcházející sobotu 18. července tradičně v místě na pláži U Vrbiček u plumlovské přehrady. Uctění památky zesnulých muzikantů patří každoročně mezi největší letní akce regionu, proto neváhejte a přijďte na tuto rockovou podívanou!


Každý rok na seznamu vystupujících nechybí jména jako Keks, Kontakt, ATD, Quercus a Plus. Známou pětku navíc v letošním ročníku doplní kapela Majestico muzikus. „Kapely jsou stejné jako vždy. Letos jsme si akorát navíc přivzali relativně mladou prostějovskou kapelu, která by v budoucnu měla převzít otěže regionální muziky,“ prozrazuje Petr Zlámal z pořádající agentury HIT TRADE.
Jak je již dostatečně známo, oblíbená akce primárně vznikla jako věnování památce zesnulých prostějovských hudebníků, mezi nimiž jsou Miroslav Vysloužil st., Miroslav Vysloužil ml., Miroslav Čech, Petr Dvořák, Miroslav Kolby, Miroslav Řehák, Pepa Šplíchal, Jaromír Kaňák, Alois Grepl a mnoho dalších. Svůj účel drží festival doposud, navíc se těší velké oblibě.
Kvůli pandemii koronaviru a následným opatřením ještě není jasné, jaký počet lidí tento večer navštíví. „Kolik lidí na akci bude? Uvidíme, kolik osob dovolí stát a jím dané předpisy v této době,“ poznamenal Zlámal s tím, že aktuálně by to mělo být tisícovka. „Snad to ale bude víc a já všechny zvu na pravý rockový zážitek. Budu jen rád, když lidé přijdou, v této těžké chvíli si odpočinou a pobaví se.“
Vstupenky v předprodeji stojí 150 Kč, na místě pak na 200 Kč. Lze je zakoupit na předprodejním místě v tabáku na náměstí T. G. Masaryka nebo v síti Ticketportal.

 

 

 

KDY: SOBOTA 18. ČERVENCE, 17:30 HODIN
KDE: PLÁŽ U VRBIČEK, PLUMLOVSKÁ PŘEHRADA

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...