Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.1.2022
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jak všichni ví, mezinárodní hudební festival Keltská noc 2020 se podobně jako řada dalších přesouvá v důsledku opatření v souvislosti s COVID-19 na příští rok. Nezaviněné přerušení devatenáctileté kontinuity tohoto ojedinělého keltského festivalu rozesmutnilo nejen organizátory a tisíce návštěvníků KN, ale i kapely, tanečníky a ostatní účinkující, kteří se akce měli v tomto roce zúčastnit.


Organizační tým KN připravil společně s účinkujícími sympatickou akci, ve které kapely natáčí a posílají video pozdravy pro KN a její návštěvníky a festival je zveřejňuje na svém Facebooku, proto se chystá i zvláštní sekce na webu KN. Kromě zakladatele a hlavního organizátora Starého Vikinga Toma Somra již natočily a poslaly video zdravice také skupiny Celtica Pipes Rock (Rakousko), Tomáš Kočko a Orchestr, Bran, Poitín a také skupina Selfish Murphy z Transylvánie. dvě zdravice přišly od irské skupiny Sliotar (Irsko) – v jedné z nich, kterou poslal Ray McCormac, zazní i jeho slavné: „Píííí-vó-óóó…“
Další videa budou ještě přicházet, můžete se těšit na pozdravy od Pipes and Pints (ČR/Irsko), Percival (Polko), Cisal Pipers (Itálie), Vintage Wine, Irish Rose (Slovensko), Happy To Meet, Quanti Minoris, Gwalarn, od tanečnic skupiny Eriu z Polska, od Démáirt z Brna a od Keltů, kteří se věnují starým keltským tradicím a řemeslům pod hlavičkou skupiny Latenart.
„Organizační tým Keltské noci zdraví všechny příznivce, v rámci možností přeje všem krásné léto a věří, že se všichni setkáme opět v kempu Žralok v Plumlově v hojném počtu u pohárku keltské medoviny na Keltské noci 2021?“ vzkazuje Tom Somr.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...