Dobrý podvečer, dnes je pondělí 29.5.2023
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Koronavirus a s ním spojená opatření zmrazily veškeré akce i koncerty, což se týkalo pochopitelně také Prostějovska. Nyní se ale vše rozvolňuje a zelenou dostávají koncerty pod širým nebem. Z tohoto důvodu se pořadatelé zrušených koncertů ve městě spojili a dohodli se na šňůře pěti akcí. Co čtrnáct dnů tak umožní občanům města kulturní a hudební zážitky. Akce nejen pobaví, strávený čas bude možné vyplnit dobrým jídlem a pitím. Zvolený program si užijí všechny generace.


Ojedinělý festival odstartuje v sobotu 4. července na prostranství vedle OC Albert v Plumlovské ulici od patnácté hodiny. První hudební sobotu vystoupí kapely Zelenina, ATMO music a Nebe. Skupina Zelenina vznikla v roce 2012 v okolí Čechtic ve středních Čechách, stejně jako seskupení ATMO music, jež se původně skládalo ze dvou členů. Jedná se o kapelu, která má na kontě dvanáct singlů, dvě desky, 80 milionů zhlédnutí na YouTube a přes 135 tisíc odběratelů. Pětičlenná divize nebeských jezdců, jak si sami říkají, si místo na „Zemi“ našla v roce 2005. V roce 2019 kapela Nebe zrušila všechny letní koncerty na dobu neurčitou, nyní se ale znovu objevuje.
Na co vše se tedy v sobotu těšit? „Primárně se bude jednat o hudební akci, ale nad tento rámec bude dostatek čepovaného piva několika druhů a bohatého občerstvení. Nebude chybět nabídka koktejlů, vína a nealkoholických nápojů,“ prozradila Petra Jílková, zástupce pořadatelského týmu. „Dále se návštěvníci mohou těšit na různé atrakce jako skákací hrad, virtuální realitu, fotokoutek a další. Akce se ale bohužel neobejde ani bez opatření, a to hlavně v počtu návštěvníků. Zúčastnit se bude moci jeden tisíc osob. Dobrou zprávou je, že nebudou povinné roušky,“ zdůraznila Jílková s tím, že 500 lístků je v předprodeji na internetu a zbylých 500 k dostání na místě. A 180 korun bude vzhledem k situaci příjemná cena.
Exkluzivní rozhovor s pozvánkou na všechny prázdninové akce vedle OC Albert najdete ve speciální příloze BÁJEČNÉ LÉTO, která je součástí dnešního vydání. Mediálním partnerem celého festivalu je PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

 

 

KDY: SOBOTA 4. ČERVENCE 2020, 15:00 HODIN
KDE: AREÁL VEDLE OC ALBERT, PLUMLOVSKÁ UL., PROSTĚJOV

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...