Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podivná doba přinutila diváky sledovat koncertní vystoupení pouze na malých či velkých obrazovkách. Kulturní aktivity přerušeny nebyly, přesunuly se do online režimu a paleta nabízených záznamů koncertních výjimečných událostí byla pestrá. Avšak zážitek z živého vystoupení nenahradí nic! Městské divadlo v Prostějově „využilo“ nucené pauzy k výběru nádherných perel a křišťálových skvostů vážné hudby.

V září se uskuteční poslední abonentní koncert sezóny 2019/2020. Náhradním titulem za ŠANSON V GALA bude LOBKOWICZ TRIO, které tvoří Lukáš KLÁNSKÝ – klavír, Jan MRÁČEK – housle a Ivan VOKÁČ – violoncello. Všichni tři členové jsou uznávání sólisté a komorní hráči. Soubor na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pörtschachu získal v roce 2014 první cenu a cenu publika a je také laureátem Dvořákovy mezinárodní soutěže.

Vánoční čas je doba stvořená k rozjímání a nostalgii. Obé najdeme v připravovaných vánočních koncertech.

Program LA BÚSQUEDA – „HLEDÁNÍ“ obsahuje díla skladatelů, kteří se intenzivně zabývali hudebními kořeny jejich národů, ale zároveň uctívali západoevropskou hudební tradici. Skladby Miguela Llobeta, AgustinaBarriose,Isaaca Albénize a samozřejmě vánoční písně zazní v podání kytaristy Michala SVOBODY a mezzosopranistky Radky RUBEŠOVÉ ve středu2. prosince 2020.

ORCHESTR VÁCLAVA MARKA je exkluzivní taneční orchestr moderního stylu řadící se mezi soubory typu Orchestr Václava Hybše, Karla Vlacha či Ladislava Štaidla. Do Prostějova přijíždí v pondělí 7. prosince 2020. Ve VÁNOČNÍM KONCERTU 2020 ORCHESTRU VÁCLAVA MARKA vystoupí jako hlavní host Leona MACHÁLKOVÁ.

Nová sezóna Abonentních koncertů začne v lednu 2021a přivede do Prostějova ve třech mimořádných koncertech tři velké hvězdy koncertních pódií – Ivo Kahánka, Viléma Veverku a Jaroslava Svěceného.

Ivo KAHÁNEK je klavírista nevšední emocionální síly a hloubky a získal si pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace. Jeho album klavírního koncertu A. Dvořáka g moll a B. Martinů č. 4 Inkantance získalo ocenění Nejlepší nahrávka roku BBC Music Magazine.

Hobojista Vilém VEVERKA ve svém zcela unikátním multižánrovém projektu /BA/ROCK GOES TO HOLLYWOOD inspirovaném skladateli jako je E. Morricone, M. Varga, M. Žbirka či Led Zeppelin představí svůj Ultimate W Band zaměřující se na crossover, tedy žánrovou fúzi.

Také houslový Mistr Jaroslav SVĚCENÝ propojuje klasickou hudbu,šanson a poezii v pořadu NEJEN ŠANSON V GALA.

 

Prodej předplatného pro abonentní koncerty 2021 začne 1. října 2020.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...