Dobré odpoledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Karel Novák – obyčejné jméno, ale neobyčejný život i fotografie. Prostějovský rodák na zámku v Tovačově chystá jedinečnou výstavu, která se ohlédne za 45 lety jeho kultivované tvorby. Vernisáž se bude konat tento pátek 3. července v 15:00 hodin v zámecké kapli.


Karla Nováka vždy fascinovala zejména prostá krása lidského těla. Kromě ženského aktu a portrétu však zachycoval též děti, staré lidi a dvojice. Kromě toho dokumentoval 28 ročníků přehlídky Wolkrův Prostějov. Výstava v Tovačově nabídne jeho snímky, které vznikly v rozpětí let 1970–2015. „Karel Novák významem své tvorby vysoce přesahuje rámec regionu. Je uznávaným zástupcem české fotografické školy,“ upozornil Miroslav Švancara, který expozici připravil. Výstava bude přístupná v zámecké návštěvní dny a potrvá až do 31. října.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...