Příjemnou noc, dnes je středa 19.1.2022
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské Divadlo Point je vždycky jistota dobré zábavy a nápaditého ztvárnění her, především pak komedií. Představení jako Baskervillská bestie nebo Testosteron už jsou klasikami repertoáru tohoto divadla. Brzy k nim má ale přibýt další kousek. Jak informoval Facebook divadla, Poinťáci už zkouší novou hru. Novou doslova, jedná se o dílo, které rozhodně ještě není zapadané prachem.


„Hra je v režii Kuby Hindricha, dramaturgem je Víťa Lužný. Hra je pak od současného autora Petra Kolečka, který je známý třeba tím, že z jeho dílny pochází například seriály Okresní přeboru nebo Most,“ prozradil ředitel divadla Aleš Procházka.
Jak vlastně Point ke hře přišel? „Petr Kolečko nám dal možnost ji zinscenovat, bylo to takové kamarádské gesto. A nic po nás nechtěl, přenechal nám ji zadarmo,“ usmál se Procházka. Dílo označil za poměrně drsnou komedii, zatím však nechtěl uveřejnit název komedie. „Určitě ji uvedeme až na podzim. Ještě potřebujeme na její nácvik čas,“ vyjádřil se principál.
Navíc nejmladší divadelníci, kteří jsou taktéž součástí Pointu, nezůstávají pozadu. „Těšíme se na to, co nazkouší náš divadelní potěr, naši pointíci. Už nyní prozradím, že to bude až duchařská komedie,“ informoval s úsměvem Aleš Procházka o činnosti divadla, které nyní sídlí na Husově náměstí v budově školy.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...