Dobré ráno, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 havarie_smrziceVodovod Pomoraví, svazek obcí, jako vlastník příslušné vodárenské infrastruktury a její smluvní provozovatel, firma INSTA CZ s.r.o oznamují tímto, že v úterý 17. července 2012 bude v době od 07.00 hod do 22.00 hod, z důvodu definitivního odstranění nedávné havárie na hlavním přívodním řadu, přerušena dodávka pitné vody pro Kostelec na Hané a Čelechovice na Hané.

Náhradní dodávka vody bude zajištěna  přistavenými cisternami, jejichž umístění bude vyhlášeno operativně místními rozhlasy na obcích. Přesto žádáme občany obou obcí, zejména starší a méně pohyblivé lidi , aby si doma v průběhu pondělka vytvořili dostatečnou celodenní zásobu pitné i užitkové vody.
Jiných obcí,  na trase systému Vodovodu Pomoraví – Kostelecké větve, se přerušení dodávky vody týkat pro běžný provoz domácností nebude, díky přijatým mimořádným organizačním opatřením při provozování navazujících vodojemů, na trase celého vodárenského systému .
Přerušení dodávky vody je vyvolané potřebou definitivního odstranění havárie, která vznikla v pátek dne 22.června 2012 v dopoledních hodinách. Havárie vznikla při zemních výkopových pracech, jako důsledek špatné projektové dokumentace a pochybení Prostějovského Stavebního úřadu, při povolování  stavby, v areálu soukromé firmy na k.ú. Smržice. Záležitost se dále šetří.

Avizovanou úterní odstávkou bude definitivně vyřešena cca 150 metrová vynucená přeložka  litinového potrubí DN 400, které musela firma INSTA CZ s.r.o. nejprve přednostně objednat a zajistit jeho dopravu z Francie.

Za to, že již zmíněná havárie, která svým rozsahem ohrozila dodávky pitné vody pro cca 13 000 obyvatel v 17 obcích napojených na Prostějovsku na systém Vodovodu Pomoraví, byla alespoň provizorně opravena v průběhu cca 16 hodin od jejího vzniku, včetně operativního zajištění náhradního zásobování cisternami, je třeba poděkovat součinnosti hned několika subjektů.
Zejména provozovateli, firmě INSTA CZ, jejíž pracovníci se aktivně podíleli na lokalizaci poruchy a následném, byť provizorním, ale spolehlivém zabezpečení porušeného potrubí, dále firmě AVK VOD-KA Litoměřice, která operativně během pár hodin vyrobila na základě telefonické objednávky rozměrově nadstandardní „bajpas“ na  provizorní přeplátování a spolehlivé utěsnění  nabouraného 400 mm litinového potrubí.  A protože mimořádné situace si vyžadují i mimořádné postupy, děkujeme touto cestou i Deltaklubu Prostějov, jmenovitě pilotovi Milanovi Omámikovi, který se svým letadlem, velmi obětavě a operativně podniknul cestu ze Stichovského letiště u Prostějova na letiště  do Roudnice nad Labem, kam firma AVK VOD-KA doručila  vyrobený „bajpas“. Tímto způsobem dopravy potřebného dílce, který připomínal situaci, jako vystřiženou z nějakého akčního filmu, se podařilo zkrátit dobu na odstranění havárie minimálně o dalších 5 až 7 hodin, což ocenili určitě všichni obyvatelé Kostelce a Čelechovic, kteří zůstali přechodně v tom parném pátečním dni, díky již zmíněné havárii, bez vody. Takže děkujeme ještě jednou všem zúčastněným za příkladnou a operativní pomoc při řešení výše uvedené havárie.

Všem spoluobčanům, kteří díky odstraňování následků námi nezaviněné havárie na našem vodovodním potrubí,  budou  v úterý 17. července od 7 do 22 hod, opět závislí jen na náhradním zásobování vodou děkujeme touto cestou předem za pochopení a za trpělivost.

Ing. Stanislav Lukeš
vedoucí kanceláře Vodovodu Pomoraví, svazku obcí

29 havarie_smrzice4 29 havarie_smrzice2 29 havarie_smrzice1 29 havarie_smrzice3

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...