Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 oslavenkyneNeuvěřitelně vitální Marie Vysloužilová z Čelechovic na Hané oslavila v úterý své 100. narozeniny. Ve čtvrtek jí k ní domů přišly popřát starostka obce Jarmila Stawaritschová a předsedkyně Sboru pro občanské záležitosti Lenka Dostálová. U slavnosti pochopitelně nemohl chybět ani Prostějovský Večerník!

Čerstvě stoleté čiperce byste její věk nehádali ani náhodou! „Ještě před pěti lety jsem chodila do Sokola cvičit. Ani teď ale nezůstávám bez pohybu. Každý den chodím na zahrádku, pleju záhonky a sekám trávu. Ráda pomáhám, navíc chodím často ven na procházky, nohy mi slouží ještě perfektně,“ pochlubila se Večerníku Marie Vysloužilová. „Maminka na rozdíl ode mě nebere žádné léky, tlak má naprosto normální a u doktora už nebyla ani nepamatuju. Vůbec nikam ji nemusím vodit, je naprosto soběstačná,“ dodal její syn Karel.

Paní Vysloužilová pochází z devíti dětí. Sama má dva syny, čtyři vnuky a deset pravnuků! A její recept na tak požehnaný věk? „Denně cvičím a ráda jím. Nejraději mám pečený vepřový podbradek a becherovku,“ prozrazuje s úsměvem Večerníku novopečená stovkařka z Čelechovic na Hané.


29 narozky1 29 narozky3 29 narozky2

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...