Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 pozar_skolni3Prostějovský Večerník získal aktuální informace k dopolednímu požáru domu ve Školní ulici. Hustý černý kouř ze střechy a oken jednoho z bytů nahlásila hasičům svědkyně krátce před půl desátou dopoledne.


„Prvotním průzkumem v hustě zakouřených prostorách nalezli hasiči po chvíli ohnisko požáru uvnitř jednoho z bytů. Odtud se plameny nebezpečně rychle rozšiřovaly do střechy sousedící s přilehlou budovou. Ztížený přístup do podkroví v počátku velmi komplikoval zásah hasičů. Bylo nutné co nejdříve odkrýt část střechy a provést rychlou lokalizaci. Včasné zpozorování kouře, povolání jednotek i rychlý zásah hasičů zachránil hodnoty přilehlých budov v řádech několika miliónů korun,“ uvedl aktuálně Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Jak dodal, požár uvnitř bytu zcela zničil sociální zařízení s koupelnou, kouř poškodil i další místnosti v bytě. „Co je příčinou vzniku požáru, rovněž i výše škody, bude dodatečně upřesněno. Při požáru ani zásahu hasičů se nikdo nezranil. Hasiči závěrem provedli opětovnou kontrolu pomocí termokamery a vyloučili možná skrytá ohniska,“ řekl Zdeněk Hošák.

Před malou chvílí jsme kontaktovali ještě prvního náměstka primátora Jiřího Pospíšila, který je zodpovědný za městský majetek. „Zatím mohu potvrdit jen to, že jde o městský byt a jeho nájemníka. Další informace mám zatím jen dílčí, příčinou mohlo být údajně to, že muž něco vařil na sporáku a odešel z kuchyně, nebo snad kouřil a požár vznikl od nedopalku cigarety. Ale nerad bych předbíhal, počkáme si až na oficiální zprávu o příčině požáru,“ uvedl exkluzivně pro Večerník Jiří Pospíšil. 

29 pozar_skolni1 29 pozar_skolni2

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...