Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 27_bourka„Spousta popadaných stromů, zranění naštěstí žádné,“ hlásí záchranáři

V pátek večer se nad Prostějovskem ženili všichni čerti. Silná bouřka doprovázená ničivou větrnou smrští se nevyhnula ani našemu regionu. Černé mraky blížící se od západu už okolo devatenácté hodiny dávaly tušit, že bude zle.

 

„Je pravda, že z celého Olomouckého kraje vyjížděly hasičské jednotky k různým událostem spojeným s bouřkou nejvíce právě v Prostějově a okolí,“ potvrdil Večerníku Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

První zprávu o večerních událostech vydali hasiči už v pátek před půlnocí. „V tuto chvíli již u pěti desítek událostí spojených se silným větrem a postupující bouřkou přes Olomoucký kraj zasahují profesionální i dobrovolní hasiči našeho kraje. V drtivé většině se jedná o likvidace spadených stromů a větších haluzí na komunikacích. Na Přerovsku zasahovali hasiči u dvou případů požárů po úderu blesku. Nejvíce počtem událostí zaměstnává hasiče situace na Prostějovsku,“ uvedl Zdeněk Hošák.

V průběhu sobotního rána se pak dával dohromady seznam všech zásahů a sčítaly se škody. „Doposud nejvíce pomocí, a to již tři desítky, řešily hasiči na Prostějovsku, jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů přejížděly od události k události. Jen v samotném městě Prostějov se jednalo o zhruba deset případů spadených stromů či mohutnějších větví,“ potvrdil mluvčí krajských hasičů.

Modré majáky aut hasičských vozidel blikaly přes těžko proniknutelnou tmu a silný déšť v Plumlovské ulici, kde strom spadl přes silnici a o kousek dál i na jeden z domů. Další z padlých stromů záchranáři odklízeli v ulicích Krasická, Vasila Škracha, Boženy Němcové, Brněnské a Anglické. Další podobné akce řešili hasiči v obcích na Prostějovsku, kdy nejhorší situace nastala v Ohrozimi, Lešanech a Kostelci na Hané.

 

 

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...