Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

dalnice passatPřed časem jsme v Prostějovském Večerníku zveřejnili vlastní průzkum dodržování omezené rychlosti na 100 kilometrů v hodině na rychlostní komunikaci okolo vedoucí okolo našeho města ve směru do Olomouce a zpátky. Jak jsme uvedli, naše vozidlo, když jsme „stovku“ dodrželi v obou směrech, předjelo vyšší rychlostí bezmála 80 vozidel! Notorické nedodržování stanovené rychlosti potvrdila i víkendová akce policistů.

„O víkendu se uskutečnila dopravně bezpečnostní akce pod názvem „SEVER-JIH“. Po dálnici R 46 ve směru mezi Brnem a Olomoucí se pohybovala dvě policejní vozidla značky Passat s radarem z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Policisté silničního dohledu a dálničního oddělení zkontrolovali 52 vozidel. Zjistili 29 přestupků a na pokutách uložili celkem 27 600 korun,“ uvedla Marta Vlachová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. „Mezi nejčastější přestupky patřilo překročení nejvyšší povolené rychlosti, které je v tomto úseku stanoveno dopravní značkou na 100 km/hod. Tohoto přestupku se dopustilo 23 řidičů. Dva řidiči měli vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu a tři jeli po dálnici bez platné dálniční známky,“ shrnula výsledky dopravní akce Marta Vlachová.

Mezi rekordmany patřili dva řidiči, jeden jel rychlostí 149 kilometrů v hodině, druhý řídil vozidlo jedoucí rychlostí 148 kilometrů za hodinu. Každý byl za svoji rychlou jízdu odměněn pokutou ve výši 2 500 korun. Řidiči ji zaplatili na místě.
  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...