Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 sou_obchodniNovou ředitelkou SOU Obchodního se zřejmě stane Milada Dosedělová. Komise složená ze zástupců zřizovatele školy, kterým je Olomoucký kraj, ji dala přednost před Márií Zámostnou. Některé lidí to překvapilo, učitelský sbor toto rozhodnutí uvítal.

Mária Zámostná díky svému postu zástupkyně ředitele pro odborný výcvik se už dvanáct let aktivně podílí na chodu školy. Milada Dosedělová, která je zároveň místostarostkou Čelechovic na |Hané zvolená za místní sdružení STAN, dosud na škole působila jako učitelka chemie. Mohlo by se zdát, že větší šance na ředitelský post bude mít mladší Zámostná. Komise ale nakonec zvolila Dosedělovou. Proč?

„Obě kandidátky jsou naprosto rozdílné osobnosti. V konkurzu však měly stejné šance. Paní Dosedělová kandidovala i na základě přání učitelského sboru. Asi před třemi týdny totiž na škole proběhlo anonymní hlasování, ve kterém se většina pedagogů přiklonila právě na její stranu. Výsledky této ankety pak mohly při rozhodování komise sehrát roli pomyslného jazýčku na vahách,“ vnesl světlo do celé situace odcházející ředitel Milan Soukup s tím, že hlasování se zúčastnilo minimálně devadesit procent z celkového počtu osmačtyřiceti pedagogů.

Neměla by ale mladší Zámostná větší šanci rozvíjet školu než starší Milada Dosedělová? „Ředitel školy je nyní volen na šest let a do té doby paní Dosedělová do důchodu určitě nepůjde, takže bude mít na prosazení své koncepce dost času,“ reagoval Soukup, který se k osobnostem obou kandidátek nechtěl dále vyjadřovat.

Při hlasování na škole zřejmě panovala poněkud „hustší“ atmosféra. Ani na samotném konci školního roku se k němu žádná z kandidátek nechtěla vyjadřovat. „Nic vám neřeknu, jsou to všechno jenom drby,...“ reagovala příkře na náš telefonický dotaz Mária Zámostná. Podobně jsme pochodili i u Milady Dosedělové, jejíž chování však bylo poněkud uhlazenější. „Nezlobte se, ale do pozice nové ředitelky mě musí schválit Rada Olomouckého kraje, která se sejde až v srpnu. Do té doby není nic definitivní. Nerada bych se proto ke svým plánům zatím vyjadřovala,” reagovala Milala Dosedělová. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...