Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 pozarTři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů vyslalo v úterý 26. června operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje k likvidaci požáru osobního vozidla v autodílně v rodinném domku v Bedihošti. Informaci o hořícím vozidle v domě převzali hasiči deset minut před osmou hodinou ráno s varováním, že uvnitř se nachází nějaká osoba.

K likvidaci požáru vyslali prostějovští profesionální hasiči osádky dvou cisternových vozidel a na pomoc vyjeli také dobrovolní hasiči z Bedihošťě a Vrahovic. Hasiči u požáru byli prakticky do několika minut. „Podle zjištění přímo na místě došlo nejprve při opravě osobního vozidla k uvolnění hadičky s benzínem s následným vznícením od elektrické lampy. Majitel autodílny se pokusil požár sám uhasit, při jeho snaze o záchranu objektu se popálil na obou horních končetinách. Hasiči provedli předlékařskou péči a povolali k pomoci zdravotnickou záchrannou službu. Ta na místo vyslala osádku letecké záchranné služby a poté zraněnou osobu transportovala k dalším ošetřením do nemocnice,“ uvedl k případu Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Hasiči během několika minut požár lokalizovali, zahájili odvětrávání sklepních prostor pomocí přetlakové ventilace. „Po dohašení hořícího vozidla a stropní části provedli důkladnou kontrolu pomocí termokamery a místa, která vykazovala nebezpečné tepelné hodnoty, rozebrali a dohledali menší skrytá ohniska. Příčinou vzniku požáru je podle šetření nedbalostní chování majitele autodílny při opravě vozidla,“ dodal Zdeněk Hošák s tím, že výše škody byla předběžně stanovena na 300 tisíc korun.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...