Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vydatné deště měly během uplynulého týdne vliv i na stav hladin říček protékajících Prostějovem. Ve středu hrozilo reálné nebezpečí ve Vrahovicích, kde rozvodněná Hloučela podemlela letitou vrbu rostoucí u břehu. Strážníci museli povolat do akce hasiče.


„Ve středu 14. října vpodvečer bylo prostřednictvím linky 156 přijato oznámení o nebezpečně nakloněné vrbě nad rozvodněným tokem říčky Hloučely ve Vrahovicích. Na místo byla ihned vyslána hlídka. Strážníci oznámení potvrdili. Vzhledem k několikadennímu vydatnému dešti a vysokému průtoku vody hrozilo reálné nebezpečí, že by strom mohl spadnout do koryta a zapříčinit zaklínění pod nedalekým mostem. Tím by došlo k rozlití vody a zaplavení okolí. Strážníci si na místo vyžádali příjezd jednotky hasičského záchranného sboru. Hasiči hrozící nebezpečí eliminovali odstraněním stromu,“ informovala Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Několikadenní silné deště se projevily i v obvykle mírné říčce Hloučele poblíž centra města. Například podchod pod Olomouckou ulicí byl zatopen a vstup do něj zatarasen páskami městské policie. Silný tok byl, a někde pořád je, vidět na všech místech, kde Hloučela protéká Prostějovem.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...