Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jesenec, Kostelec na Hané, Konice, to jsou namátkou obce a města, kde staví nebo nedávno dostavěli hasičské zbrojnice. Důvody pro to byly různé, ať už nedostatečné zázemí, těžký výjezd hasičské techniky, nebo nulové sociální zázemí. O něčem podobném uvažují už několik let také v Protivanově. Místní jednotka patří k nejvytíženějším, ročně provede i přes padesát zásahů, navíc se řadí k jednotkám požárním ochrany číslo 2, je tedy jen úroveň pod profesionálními sbory.


Problémů mají hasiči v místní stanici hned několik, například už při výjezdu, navíc jejich zázemí pochází z doby minulého režimu. „Máme tipy na místa v centru Protivanova. Problém je, že pozemky jsou soukromých vlastníků a nejsou vykoupené. Kromě toho podmínky ministerstva vnitra při financování podobných projektů nejsou zase takové, abychom to byli schopni ufinancovat,“ nechal se slyšet velitel jednotky Alois Kolář.
Nabízí se tak ještě jiná varianta v podobě rekonstrukce a ta je podle Koláře velmi aktuální. „Letos jsme dělali pro projektanta souhrn stavu zbrojnice, abychom následně měli v ruce cenovou a technickou nabídku. V dohledné době plánujeme určitě zásah.“
Hasiči tak nyní doufají v to, že se jim bude v budoucnu dobře vyjíždět ze zbrojnice a že budou mít dost místa v garážích pro hasičskou techniku. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...