Dobrý večer, dnes je úterý 18.6.2024
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zloděj je zřejmě v dobré kondici, protože ho léky nezlákaly. Přesto policie nyní pátrá po osobě, která se ve středu v noci vloupala do lékárny na Sídlišti Svobody v Prostějově. Zatím neznámý člověk prohodil dveřmi betonovou dlaždici a zevnitř ukradl pokladnu s finanční hotovostí.


„Ve středu 14. října ráno jsme na linku 158 přijali oznámení o vloupání do lékárny v Prostějově na Sídlišti Svobody. Na místo přivolaná hlídka našla rozbité vstupní dveře, které pachatel poškodil betonovou dlaždicí. Dostal se dovnitř a odnesl si nalezenou příruční pokladnu v hodnotě čtyř tisíců korun, uvnitř které se nacházela finanční hotovost deset tisíc korun. Na poškozených dveřích napáchal zatím neznámý člověk další škodu odhadnutou na další čtyři tisícovky. Po pachateli vloupání pátráme a případ šetříme pro trestný čin krádeže,“ informovala Lucie Šafářová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Jak o den později ještě dodal další z mluvčích krajské policie, vzhledem k vyhlášenému nouzového stavu čeká pachatele, samozřejmě v případě jeho zjištění, mnohem přísnější trest. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který lze podle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ potvrdil Libor Hejtman. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...