Dobrý večer, dnes je úterý 18.6.2024
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak se ukazuje, s hygienou nemají problém jen některé menší prodejny, ale také velké řetězce. Své by o tom mohli vyprávět v Prostějově. Během deseti dnů zde nejprve byla uzavřena část skladovacích prostor v hypermarketu Kaufland v Konečné ulici.

Krátce nato v pondělí 19. října došlo k uzavření také části prostor v budově Billy v Plumlovské ulici. Důvod byl v obou případech stejný: zanedbaný úklid, myší trus a velký nepořádek. Zatímco prostory v Kauflandu byly uzavřené tři dny, inspekce u těch v Bille dosud informace o uvolnění zákazu používání nezveřejnila.
V minulosti měly na Prostějovsku problém s hygienou desítky prodejen a provozoven. V některých případech šlo o hospody, v dalších třeba o vietnamské večerky, ale také o prodejny maloobchodních sítí. Letos už došlo k uvalení zákazu v sedmi provozovnách na Prostějovsku, namátkou na obchod v Lešanech nebo část výroby pekárny v Němčicích nad Hanou.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...