Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Žaloba o "Kasko" zamítnuta. UŽ PODRUHÉ!

Brno, Prostějov/mik - Ke Krajskému soudu v Brně dospěla žaloba Jana Navrátila z Prostějova poté, co ji místní Okresní soud po pár minutách smetl ze stolu. Připomeňme, že Navrátil napadl neplatnost smlouvy mezi městem a společností Manthellan, která v brzké době bude stavět obří obchodní centrum vedle Špalíčku. A tomuto záměru padne i budova Společenskému domu. A právě o zachování „Kaska“ jde Navrátilovi nejvíc.

Krajský soud v Brně ovšem ve čtvrtek potvrdil rozsudek okresního soudu, který tvrdí, že občan nemá věcnou legitimaci ani naléhavý právní zájem k tomu, aby takovou žalobu mohl podávat „obyčejný“ člověk. „Rozhodnutí krajského soudu beru jako fakt. Nyní doufám, že cesta k novému projektu výstavby multifunkčního centra a zároveň investiční projekt Mantehllanu má definitivně zelenou a budou se realizovat. Ovšem na druhé straně na základě vyjádření pana Navrátila počítám s dalšími projevy jeho nesouhlasu,“ sdělil Večerníku v pátek Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Snažím se ale myslet pozitivně, a proto věřím, že se věci budou hýbat správným směrem. Krajský soud v Brně rozhodoval v podstatě o tom, jestli se soudci v Prostějově mají žalobou proti smlouvě města s Manthellanem vůbec zabývat. Okresní soud totiž naznal, že občan smlouvu uzavřenou městem soudně napadnout nemůže, protože není účastníkem řízení,“ dodal na vysvětlenou J. Pospíšil.

Poměrně neutrálně přijal zprávu o rozhodnutí krajského soudu také primátor Miroslav Pišťák. „Neřekl bych, že by se mi zrovna ulevilo, či něco podobného, vzal jsem tuto zprávu prostě na vědomí... Víte, on skutečně právní řád České republiky takovou žalobu neuznává. Tudíž bylo hned od začátku jasné, že pan Navrátil nemá žádnou naději. Navíc my už nyní disponujeme vyjádřením ministerstva vnitra, že jsme při sestavování smlouvy se společností Manthellan postupovali správně,“ komentoval rozhodnutí Krajského soudu v Brně první muž prostějovské radnice.

Co dodat? Přestože od začátku bylo jasné, že Jan Navrátil se svojí žalobou nemůže u okresního ani krajského soudu uspět, spousta lidí i z řad prostějovských opozičních zastupitelů si na celé záležitosti „honili“ u veřejnosti politické body. Nyní každý vidí, že prostějovské občany blamovali. A to už po několikáté a po řadu měsíců...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...