Dobré dopoledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nad 1 000 se včera dostal počet diagnostikovaných případů koronaviru na Prostějovsku. Jejich počet v posledních dnech strmě stoupá. Pozadu přitom nezůstává ani Konicko, ke čtvrtečnímu dopoledni bylo hlášeno 141 případů. Což znamená, že zhruba každý devadesátý obyvatel regionu už má ve svém držení pozitivní test. Přesto se na internetu objevují nepotvrzené zprávy o tom, že je u odběrových míst prázdno. Tak tomu ovšem bylo možná během víkendu, pondělí, úterý a středa před prostějovskou nemocnicí ukázaly naopak fronty (pochopitelně) nervózních lidí. Jak potvrdila žena zpracovávající údaje příchozích, jen za minulý týden zde bylo obslouženo okolo tisícovky lidí.


Čísla však strmě rostou v celém Olomouckém kraji. Pro představu: Zatímco hranice 3 000 případů se v kraji přehoupla 30. září, přes hodnotu 4 000 se kraj dostal už 5. října. Další 1 000 zaznamenal 9. října. Už o tři dny později hlásily úřady více než 6 000 nakažených. Od té doby platí, co dva dny, to nárůst o víc jak 1 000 případů. Jak se navíc ukazuje, nemocnice sice zatím disponují lůžky, začíná však chybět personál. Mezi prvními tak nemocnice v Šumperku požádala o pomoc dobrovolníky, včera následovala ta prostějovská.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...