Dobré dopoledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohoto problému se zřejmě jen tak nezbaví. Obří kosočtverce „zdobící“ Ohrozimskou ulici v Plumlově měly upozornit na dlouhodobý problém s kamiony projíždějícími po této dosud nepříliš frekventované silnici. Na jednání zastupitelstva města přitom již dříve padl návrh nákladním automobilům průjezd touto ulicí zakázat. Ten se však prosadit nepodařilo, pokud to nevyjde ani v budoucnu, mají v Plumlově zaděláno na pořádný STÍN MINULOSTI...


Dva obří kosočtverce vytvořené rudým sprejem byly určeny zejména polským řidičům kamionů. Celou věc prověřují policisté, není však příliš pravděpodobné, že by se jim pachatele podařilo odhalit. „Pokud mám informace, případ není stále uzavřen,“ prozradila Večerníku plumlovská starostka Gabriela Jančíková.
Nespokojenost místních, která vyvrcholila vandalským činem, souvisela s neúměrným nárůstem nákladní dopravy v této oblasti. Jeho příčinou byla uzavírka mostu v Mostkovicích, vše ještě zhoršila uzavírka silnice vedoucí ve směru na Protivanov. Přestože druhá jmenovaná již skončila, potíže zcela nevymizely. Ostatně most v Ohrozimské by dle aktuálních informací měl být otevřen až koncem listopadu.
Přitom již před nějakým časem padl ze strany bývalého starosty města návrh průjezd nákladním autům po Ohrozimské zakázat. „V Ohrozimské ulici by se měla umístit dopravní značka omezující průjezd vozidel nad 3,5 tuny,“ uvedl na jednání zastupitelstva Adolf Sušeň.
Tento návrh se však u zodpovědných orgánů nepodařilo prosadit. Minimálně v příštích měsících tak budou kamiony projíždět dál po nepříliš široké ulici, na níž místní parkují svá auta. „Umístění zmiňovaných značek v tuto chvíli není na pořadu dne,“ potvrdila aktuálně Gabriela Jančíková. Přesto do budoucna s touto variantou v Plumlově počítají. „Je to kvůli plánovanému dokončení severního obchvatu Prostějova. Následně by měla být nákladní doprava vedena po Tiché na kruhový objezd u Domamyslic. Umístěním zákazových značek chceme zabránit, aby kamiony jedoucí ve směru na Blansko pokračovaly právě po Ohrozimské ulici,“ nastínila plumlovská starostka.
Pokud se uvedená opatření nepodaří včas prosadit, mohou se obyvatelé Ohrozimské ulice připravit na to, že symboly na silnici budou odkazovat na problém, který jim bude do života zasahovat každý den.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...