Dobré dopoledne, dnes je sobota 9.12.2023
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Byl to obrovský úspěch! Zámek v Čechách pod Kosířem zhruba před rokem zvítězil v anketě Památka roku 2019. Dokázal tak uspět v hlasování, kam bylo nominováno 14 unikátních míst z celé ČR. Stalo se tak díky hromadnému hlasování lidí pocházejících hlavně z prostě regionu. S odstupem času Večerník zajímalo, jak se toto ocenění projevilo na letošní turistické sezóně, kterou fatálním způsobem ovlivnila opatření proti šíření koronaviru.

Zámku v Čechách pod Kosířem se před rokem podařilo uspět v tak silné konkurenci, jakou představovaly historická budova Národního muzea v Praze, národní hřebčín v Kladrubech či například velkolepý klášter Teplá. „Za podporu od lidí jsme byli opravdu vděčni, i proto jsme se snažili získaný titul nějakým způsobem využít. Díky němu si nás ještě více začala všímat celostátní média, byli jsme třeba pozváni do Dobrého rána v České televizi, zařazeni do seznamu Dosud neobjevených skvostů pro sezónu 2020 vydaných agenturou CzechTourism a bylo toho mnohem více. Když se tohle vše sečte, tak nám to velice pomáhá, abychom se dostali do povědomí lidí z celé republiky a pomalu i ze zahraničí. Pokud pak někdo pojede po dálnici, uvidí hnědou ceduli zvoucí na zámek a spojí si to s něčím, o čem už dříve něco viděl, tak se spíše rozhodne pro návštěvu. Tak tomu bylo v případě mnohých našich návštěvníků,“ vyjádřil se Martin Váňa, kastelán zámku v Čechách pod Kosířem, na který letos zavítalo mimo jiné mnoho lidí z Ostravska či jižní Moravy. „Ze zahraničí jsme navzdory omezení turistického ruchu evidovali návštěvníky z Polska, Slovenska, Velké Británie, a dokonce i z USA,“ dodal Váňa, jenž připojil také zajímavou perličku. „Zástupce agentury CzechTourism nás informoval o tom, že mnoho Číňanů miluje anglické parky, za nimiž jsou ochotni cestovat po celém světě. Jsou pak rádi, pokud objeví nějaký pro ně dosud neznámý. V budoucnu tak prý není vyloučeno, že by mohli dorazit také k nám do Čech pod Kosířem. Takže uvidíme, vše bude samozřejmě záležet na vývoji situace kolem koronaviru,“ pousmál se kastelán.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...