Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po loňském rozsáhlém kácení okolo biokoridoru Hloučela v Říční ulici v Prostějově se letos magistrát pustil do masivní obnovy zeleně v místech okolo Močidýlek. Radní požádali o dotaci Ministerstvo životního prostředí, která by měla pokrýt až 80 procent nákladů. A peníze jsou už schváleny!

Město prostřednictvím oddělení dotací a projektového řízení podalo žádost o dotaci na realizaci projektu Rozšíření zeleně v blízkosti ulice Říční v rámci výzvy vyhlášené Ministerstvem životního prostředí k předkládání žádostí o poskytnutí podpory z Operačního programu životní prostředí 2014–2020. A bylo úspěšné! „Předmětem projektu je rozšíření ploch krajinné zeleně v lokalitě zvané Močidýlka nacházející se v okolí řeky Hloučely. Na ploše o rozloze asi 1,7 hektaru bylo vysázeno 31 listnatých stromů, 1 200 keřů, byl vyset trávník, doplněna cestní síť a pořízen mobiliář. Řešené území je součástí významného krajinného prvku vodního toku Hloučela a související údolní nivy,“ vysvětlil František Jura (ANO2011), primátor statutárního města Prostějov.
Žádost o dotaci podle jeho vyjádření splnila formální náležitosti a kritéria přijatelnosti projektu, prošla věcným hodnocením a byla schválena k finanční podpoře. „Maximální výše dotace činí 371 504,62 korun což je osmdesát procent z celkových způsobilých výdajů projektu. Celý projekt je nyní před dokončením a během října bude ještě provedena následná péče,“ doplnil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek prostějovského primátora. (mik)

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...