Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovští konšelé na svém středečním zasedání schválili další z finančních podpor pro hasiče. Tentokrát pomoc míří Sboru dobrovolných hasičů Žešov. Konkrétně se jedná o Smlouvu o bezúplatném převodu majetku mezi Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje a statutárním městem Prostějov, jejímž předmětem jsou pohlcovací filtry do stálých krytů určených k ochraně obyvatelstva a také motorová rozbrušovací pila.

„Krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Olomouc nabízí bezúplatný převod nepotřebného majetku. V tomto případě se jedná o převod padesáti kusů filtrů-pohlcovačů FP 100 do stálých krytů v majetku města určených k ochraně obyvatelstva. Filtry budou převezeny ze skladu Hasičského záchranného sboru Olomouc a namontovány do filtroventilačního zařízení vybraných stálých krytů umístěných v kině Metro 70, v budově magistrátu a v podzemních garážích ulice Italská,“ nastínil primátor František Jura (ANO 2011) s tím, že motorová rozbrušovací pila Husqvarna K950 Rescue bude použita ve veřejném zájmu pro plnění úkolů hasičské jednotky v Žešově.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...