Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na druhý stupeň znamenající pohotovost se ve středu 14. října dostala Romže na Stražisku a Hloučela v Soběsukách. O pár hodin později to samé „zvládla“ Velká Haná ve Vrchoslavicích.

Starostka Stražiska situaci sledovala již od rána. „Tolik vody v Romži u nás ještě nepamatuji. Nicméně k bezprostřednímu ohrožení nemovitostí či obyvatel zatím nedošlo, mosty vodu bez problémů pouští a ta zůstává v korytu. Řeka se vylila do polí u Ptenského Dvorku,“ okomentovala ve středu po obědě aktuální situaci Markéta Dvořáková.
Druhého povodňového stupně dosáhla také Hloučela v Soběsukách. „Situaci bedlivě sledujeme, hasiči jsou připraveni pytlovat, nicméně prozatím to není potřeba,“ řekla ve středu v poledne starostka Gabriela Jančíková.
Na druhý povodňový stupeň dosáhla krátce před středečním obědem také říčka Velká Haná. Místo běžných 40 centimetrů byla v tu chvíli její hloubka rázem 220 centimetrů. „Hanou sledujeme, nicméně, i kdyby se u nás rozlila z koryta, tak to s největší pravděpodobností bude pouze do polí a nemovitosti neohrozí. Obvykle nás voda zaplavuje spíše ve směru od dálnice,“ popsal situaci vrchoslavický starosta Dušan Svozílek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...