Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak už Večerník předeslal v pondělním tištěném vydání, v Olomouckém kraji se „upekla“ zbrusu nová koalice, která v následujících čtyřech letech povede krajský úřad. Koaliční memorandum podepsané Piráty a Starosty, Spojenci pro Olomoucký kraj a ODS nyní po pondělním společném jednání nabývá konkrétních rozměrů. Rozděleny jsou už také vedoucí posty. Vítězné hnutí ANO společně s SPD míří do opozice.


Novým hejtmanem Olomouckého kraje bude Josef Suchánek, lídr Pirátů a Starostů. Toto politické uskupení bude mít navíc ještě další tři místa v jedenáctičlenné Radě Olomouckého kraje, z toho jedno neuvolněné. Spojenci pro Olomoucký kraj budou mít prvního náměstka hejtmana, dalšího řadového náměsstka a jednoho uvolněného a jednoho neuvolněného radního. ODS si nakonec vyjednala dva náměstky hejtmana, neuvolněného radního a uvolnéného zastupitele. Kromě kandidáta na hejtmana Josefa Suchánka však nepadla další konkrétní jména na vyjmenované posty. Večerník je ale samozřejmě bude zjišťovat.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...