Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na tento renonc upozornili Večerník manželé Alena a Václav z Prostějova. Řeč je o směrovce, která u Národního domu na Vápenici posílá řidiče na Kojetín. Jenže na první pohled tady něco nesouhlasí. Každý školák přece ví, že Kojetín není vzdálen od Prostějova šedesát kilometrů!


„Zajímalo by nás, kudy tato směrovka řidiče na Kojetín vůbec vede. Zřejmě hodně velkými oklikami,“ ptají se nejen manželé, kteří Večerníku poslali i kuriózní snímek.
Jak jsme si pomocí serveru mapy.cz ověřili, tak z centra Prostějova do centra Kojetína je to přesně 21,2 kilometru. „Ježíši, tak to vůbec netuším, kde se to tam mohlo vzít! Hned v pondělí to ověřím a provedeme nápravu,“ slíbil Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu.
Asi se někdo v horlivosti „sekl“, ale pořádně.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...