Dobré odpoledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou sobotu hodinu před polednem došlo na dálnici D46 mezi Vranovicemi-Kelčicemi a Žešovem hned ke dvěma dopravním nehodám. Zatímco v prvním případě se jednalo o malý „ťukanec“ mezi dvěma osobními vozidly a řidiči škodu vyřešili prostřednictvím euroformláře, karambol u Žešova byl vážnější.

Patrně nepřiměřená rychlost byla hlavním důvodem havárie, ke které došlo v sobotu 10. září okolo desáté hodiny na dálnici D46 u Žešova. Cizinec s osobním vozidlem nezvládl jízdu na zúžené komunikaci, narazil do přívěsného vozíku, kterým Správa silnic a dálnic upozorňovala na probíhající práce na dálnici. Řidič pak dostal smyk a skončil v příkopu vedle vozovky.
„Ve směru jízdy z Vyškova na Prostějov jel pětadvacetiletý řidič cizí státní příslušnosti s vozidlem Fiat Marea, když narazil v levém jízdním pruhu do sloupku uzávěry, který prorazil, následně dostal smyk a vyletěl vpravo mimo komunikaci,“ potvrdila Večerníku nešťastnou událost Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
„Provoz byl z důvodu probíhajících prací na silnici sveden do jednoho jízdního pruhu, řidič však nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, provozním podmínkám ani svým schopnostem. V okamžiku, kdy s Fiatem najel na zpomalovací práh, řízení nezvládl, dostal se do smyku a zadní částí vozidla narazil do přívěsného vozíku s šipkou, který zde označoval začátek uzavírky levého jízdního pruhu. Poté vyjel mimo komunikaci vpravo do travnatého příkopu, kde zůstal vůz stát,“ přidala více informací těsně před uzávěrkou další policejní mluvčí Lenka Vanková.
Řidič se při nehodě lehce zranil a byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. „Pětadvacetiletý muž neřídil pod vlivem alkoholu a také orientační test na návykové látky byl negativní. Pravděpodobná příčina nehody tedy byla vysoká rychlost,“ prozradila Zajícová s tím, že nehoda byla ze strany policistů vyřešena uložením blokové pokuty ve výši 5 000 korun. „Policisté, kteří na místě prováděli šetření nehody, také zjistili, že Fiat, kterým muž po zpoplatněném úseku dálnice jel, neměl platnou dálniční známku,“ podotkla ještě Vanková.
V důsledku dopravní nehody došlo ke škodě na přívěsném vozíku s šipkou i na osobním automobilu Fiat Marea v celkové předběžné výši 350 000 korun. Jejími okolnostmi se nyní policisté zabývají.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...