Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Společnost FCC Prostějov provozuje ve městě dva sběrné dvory. Na středečním jednání se radní rozhodli podpořit jejich další využití. Konkrétně se jedná o zpětný odběr a oddělený sběr elektrozařízení, elektroodpadu, baterií a akumulátorů. A to všechno i přes komplikace v podobě zastaveného odběru jednou z firem.


„Na sběrné dvory budou moci obyvatelé města i v budoucnosti odkládat vysloužilé elektrospotřebiče všech druhů a značek, které jsou následně předávány smluvním partnerům k dalšímu zpracování. A to přestože společnost Asekol, se kterou má statutární město Prostějov smluvní vztah, zastavuje zpětný odběr veškerých televizorů a PC monitorů značky Samsung ze všech sběrných míst v zemi,“ informoval Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek prostějovského primátora.
Důvodem, proč se toto rozhodnutí obyvatel Prostějova nedotkne, je smlouva města s jiným poskytovatelem dané služby. „S touto skutečností, tedy omezením zpětného odběru, jsme se nechtěli smířit a začali jsme jednat se společností REMA Systém, která nám nabídla zajištění odběru vysloužilých televizorů a PC monitorů značky Samsung i dalších elektrozařízení z našich sběrných dvorů,“ vysvětlil Pospíšil.
Pro představu uvádíme, že televizory a PC monitory značky Samsung představují na trhu zhruba deset procent celkové produkce a u obcí provozujících sběrné dvory se nejedná o zásadní problém. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...