Dobré poledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou neděli 4. října před sedmnáctou hodinou došlo v křižovatce sjezdu z dálnice D46 s Kralickou ulicí v Prostějově k vážné dopravní nehodě osobního automobilu s motocyklem. Řidič Renualtu sice zastavil na „stopce“, ovšem pak se oslněn nízkým sluncem rozjel do křižovatky. A zrovna ve chvíli, kdy se k němu blížil muž na motorce se spolujezdkyní. „Vůbec jsem ho neviděl,“ argumentoval po srážce policistům řidič osobního auta.


Podle dosavadního šetření devětapadesátiletý řidič Renaultu Megane po sjetí z dálnice přehlédl od centra města přijíždějící motocykl a proti značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ mu nedal přednost. Dle svých slov motocykl přehlédl z důvodu oslnění sluncem. „Došlo ke střetu motocyklu s levou přední částí Renaultu a pádu motocyklu na komunikaci. Při tom sedmašedesátiletý řidič i jeho spolujezdkyně utrpěli zranění, se kterými byli převezeni do prostějovské nemocnice,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Ke zranění dalších osob nedošlo a výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 60 000 korun. „Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ uvedl mluvčí prostějovské policie, který zároveň přidal žádost, aby se přihlásili svědci této vážné nehody.
Z důvodu řádného objasnění okolností této dopravní nehody se policisté prostějovského dopravního inspektorátu obrací na případné svědky nehody. Kdo by k okolnostem dopravní nehody mohl poskytnout jakékoli informace, nechť se obrátí na policisty buď osobně na adrese Havlíčkova 16 v Prostějově, nebo telefonicky na čísla 974 781 251, 974 781 580 či na bezplatnou telefonní linku 158.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...