Dobré poledne, dnes je pátek 29.9.2023
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mladičkou Romku z Prostějova už policisté vloni na podzim dvakrát hledali. Opakovaně tenkrát utekla z olomoucké fakultní nemocnice, kde byla hospitalizována kvůli rizikovému těhotenství.

A teď zase! Kateřina Rehovičová tentokrát opustila výchovný ústav v Moravském Krumlově, kam byla umístěna po porodu dalšího dítěte. Šestnáctiletá cikánka má u sebe navíc několikadenní miminko! Pátrá po ní policie z Jihomoravského i Olomouckého kraje. Podle dostupných informací by se měla pohybovat s největší pravděpodobností právě na Prostějovsku! Neviděli jste ji? A je kojenec v pořádku?

 

 

Šestnáctiletá Kateřina Rehovičová utekla z výchovného ústavu i s několikadenním miminkem. To je nyní v ohrožení života. Pomozte policistům nesvědomitou mladou matku i s dítětem najít!
„Chtěli bychom vás požádat o zveřejnění pátrání po šestnáctileté dívce, svěřenkyni výchovného ústavu, a jejím dítěti ze Znojemska, které by se mohly pohybovat v Olomouckém kraji. O zveřejnění výzvy v médiích v Olomouckém kraji nás požádali kolegové z Jihomoravského kraje,“ obrátil se na média Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
„V úterý 6. října bylo vyhlášeno celostátní pátrání po šestnáctileté Kateřině Rehovičové, svěřenkyni dětského výchovného ústavu v Moravském Krumlově. Znojemští kriminalisté ji hledají také v souvislosti s tím, že na útěku je společně s několikadenní novorozenou dcerou. Policisté předpokládají, že by se měla v současné době pohybovat s otcem jejího dítěte v Olomouckém kraji, odkud pochází,“ přidal Hejtman s tím, že celostátní pátrání vede Policie ČR ve statusu dítě v ohrožení.
Hledaná dívka je asi 161 centimetrů vysoká, má obézní postavu, hnědé oči, černé rovné vlasy. Na levé ruce má jizvu od sebepoškozování. Z výchovného ústavu podle všeho odešla oblečená do bílé sukně a černé halenky.
„Policisté přijmou jakékoliv informace týkající se hledané dívky a novorozence na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně,“ apeluje na veřejnost mluvčí policie.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...