Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Další cyklostezka by měla v blízké budoucnosti začít růst na Prostějovsku. Tentokrát by měla napojit Klenovice na Hané na Obědkovice. Díky tomu by byla malá obec Obědkovice nově propojena i s Prostějovem. Na nákladech by se pak měly podílet obě vesnice.


„Jsme ve fázi přípravy, dokončuje se projekt pro složené území, následně pro provedení stavby,“ přiblížil starosta Klenovic na Hané Stanislav Cetkovský a dodal rovněž, kdy by se mohlo poprvé kopnout do země. „Musí se dořešit projekt a stavební povolení a také vlastnictví pozemků – to je alfa a omega všeho. Netroufám si úplně odhadnout, kdy by to mohlo být hotové. Pokud však bude vůle, tak třeba i do konce roku,“ vyjádřil se pro Večerník starosta a přidal zatím předběžný odhad ceny části, která se bude nacházet na katastru jeho obce, a sice zhruba tři miliony korun.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...