Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V průběhu letošního roku už Večerník informoval o investiční akci města v podobě zadržení a následného využití dešťové vody. Jedno takové nákladné zařízení vzniká v areálu Sportcentra DDM v Olympijské ulici. A jak magistrát nyní zveřejnil, obdržel na tento projekt významnou dotaci.


Velké množství dešťové vody končí v kanalizaci, která ji odvádí z krajiny. Mezi obdobími sucha přicházejí krátké intenzivní srážky, kdy voda z krajiny rychle mizí. Město Prostějov proto přistupuje ke krokům, které by vodu v krajině měly udržet. „Jednou z takových akcí je projekt Efektivní hospodaření se srážkovou vodou – Sportcentrum DDM Prostějov. Město na něj získalo z Operačního programu životního prostředí dotaci ve 3 006 839,35 korun,“ prozradil primátor František Jura (ANO 2011) s tím, že o dotaci bylo žádáno v lednu tohoto roku v rámci 119. výzvy vyhlášené Ministerstvem životního prostředí ČR.
Konkrétně se jedná o zlepšování kvality vod a snižování rizika povodní a hospodaření se srážkovými vodami. „Naším zájmem je vybudovat v areálu sportovní haly akumulační nádrž určenou pro zajištění efektivního hospodaření se srážkovou vodou. Dojde k zachycení srážkové vody a jejímu odvádění pomocí nové dešťové kanalizace do prostoru navrhované akumulace a vsaků na okraji parčíku nacházejícího se v areálu sportovní haly,“ konkretizoval náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011).
Předpokládané celkové náklady projektu jsou ve výši 3 537 458,07 Kč včetně DPH), vlastní zdroje města tedy činí pouhých 15 procent. Výše dotace činí 85 procent z celkových uznatelných výdajů projektu. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...